Pogrzeb

Zgłosić się do kancelarii parafialnej z aktem zgonu i uzgodnić szczegóły. Warto zamiast wieńców i kwiatów zamówić Mszę św. za zmarłego lub wspomóc rodzinę w zorganizowaniu przyjęcia dla uczestników pogrzebu.

REGULAMIN CMENTARZA PARAFIALNEGO

W KOBUŁTACH

1. Administratorem cmentarza parafialnego w Kobułtach jest ks. proboszcz. Wszystkie sprawy dotyczące jakichkolwiek prac na cmentarzu należy z nim uzgadniać.

2. Miejsce na pochówek jednej osoby ma wymiary: 2,5 x 1,5 metra. Nagrobki i chodniki wokół nich nie mogą przekraczać tych wymiarów.

3. Groby mają trwałość 20 lat. Po tym okresie czasu można je likwidować. Gdyby ktoś chciał je zachować na dłużej powinien to zgłosić administratorowi cmentarza.

4. Usuwając stary nagrobek, za zgodą administratora, nie wolno pozostawiać gruzu na cmentarzu. Należy wywieźć go we własnym zakresie.

5. Cmentarz jest miejscem poświęconym i dlatego dbajmy o jego wygląd, porządek i właściwie się zachowujmy.

Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o cmentarz i składają ofiary pieniężne na jego utrzymanie. Bóg zapłać!

ks. proboszcz